top of page

Hliníkové dvere Aluprof MB-70

MB-70 je moderný hliníkový systém, ktorý slúži na vyhotovenie náročných termických a akustických izolácií architektonických prvkov vonkajších zariadení, napr. rôznych druhov okien, dverí, predsiení, vitrín a priestorových konštrukcií.

Profily systému majú trojkomorovú konštrukciu. Konštrukčná hĺbka profilov okna je: 70 mm (zárubňa), 79 mm (krídlo) a dvere príslušne: 70 mm a 70 mm. Takéto hĺbky profilov krídla a zárubne vytvárajú efekt jednej plochy na vonkajšej strane po zatvorení v prípade okna a efekt falcových plôch krídel a zárubne v prípade dverí. Tvar profilu dovoľuje dosiahnuť útle a pevné konštrukcie okien a dverí. Systém MB-70 sa vyznačuje výnimočne nízkou hodnotou súčiniteľu prestupu tepla U, a to vďaka použitiu špeciálnych termických vložiek a tesnení. Má to veľký význam v období rastúcich požiadaviek na hospodárenie s energiou a na ochranu životného prostredia.

Tesnosť je zaistená vďaka použitiu špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM: buničitého a hladkého, ktorý zaisťuje odolnosť proti starnutiu počas mnohoročnej prevádzky a veľmi dobrú termickú izoláciu. MB-70 je prvý systém, v ktorom bol na vyhotovenie stredového tesnenia použitý tento druh materiálu.    

  • 3 komorový profil

  • tepelný mostík typu „omega“ šírky 24 mm

  • stavebná hĺbka rámu 70 mm, krídla 70mm

  • čierne tesnenie z EPDM (syntetický kaučuk) – elastické a dokonale izolujúce

  • hrúbka výplne v rozmedzí 12 – 48 mm 

  • zvuková izolácia v medziach: 34 – 38 dB

  • kovanie GU

  • lakovanie v palete RAL alebo striekaná drevoimitácia

Dverný systém s vysokou tepelnou izoláciou MB-70HI je vyvinutý pre stále rastúce požiadavky na vysokú tepelnú izoláciu konštrukcií. Dosahuje vynikajúce hodnoty - súčiniteľ prestupu tepla U=1,11-2,3 W(m2*K) v závislosti na použití profilov a príslušenstva ako aj použítím tesnenia s tzv. dvojkomponentnou stavbou. Je vyvinutý vylepšením systému MB-70 a to vložením tepelnej vložky do stredovej komory profilu, ktorú tvoria tepelné izolátory tvaru omega, ktoré znižujú prúdenie tepla touto komorou.

Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), u dverí 70 mm (rám aj krídlo).

Systém MB-70HI je vhodné použiť v kombinácii zasklenia s trojsklom, čím sa zvýšia tepelné a zvukové parametre konštrukcie.

bottom of page